Cenný a unikátní

Dům má přibližně čtvercový půdorys s dvorem uzavřeným čtyřmi patrovými křídly s pavlačemi. Prosté architektonické členění dává domu punc nadčasovosti. Je vybaven sklepy, které jsou nízké vzhledem k blízkosti Vltavy. Dům byl vystavěn v renesančním slohu. Po revoluci byl citlivě restaurován se vší precizností. Naplno tak vynikne jeho krása pro ty, kteří jej užívají. V prvním patře můžete obdivovat keramický kachlový novorenesanční krb s ozdobnou mřížkou a i zvenčí je dům zajímavý svými plechovými výtvarně řešenými dveřmi, které tvoří vstupy do přízemí. Nejcennější však jsou na něm unikátní pozdně barokní malované stropy v prvním patře. Jsou to tzv. dřevěné záklopové stropy, zde bohatě dekorované estetickými malbami s orientálními rostlinnými a květinovými motivy, brilantně zrestaurované. Zde se staly jedinečným prvkem nových interiérů.

Historie a modernost

Dům se vyvíjel až v dnešní podobu příjemné konfrontace starého s ultra moderním. Vedle sebe tak žijí rekonstruované historické i nové prvky navržené jako kontrast z ocelových subtilních konstrukcí. Dům má původní poměrně úzká křídla s místnostmi řazenými za sebou i moderně řešený pavlačový systém domovních komunikací, prosklený výtah ve dvoře a jednoramenné ocelové schodiště.

Živý a současný

Celá plocha domu – 1520 m2, je výborně využitelná pro obchodní, kancelářské a reprezentativní účely, a to zvláště prostory s pozdně renesančními malbami na trámových stropech v severním křídle prvního patra. Ještě jste v domě nebyli? Pak neváhejte a očekávejte poměrně velké vzdušné prostory, dobře přístupné, blízko frekventovaných ulic a zároveň v historickém jádru Prahy. To vše je nyní Dům U Zlaté lodě – dům s bohatou historií: stále živý a současný.